Следат натпревари против Брегалница, погледите насочени кон кадетите

Три дена натпревари во Детската Лига на ФФМ
04/28/2023
Наков донесе три бода и лидерска позиција за кадетите на КУЛ
04/29/2023

Следат натпревари против Брегалница, погледите насочени кон кадетите

Во рамките на 18.коло во Супер Лигата нашиот клуб за противник го има тимот на Брегалница.

Во сабота (29.04), кадетите и младинците се домаќини на Цементарница, натпревари кои ќе започнат во 10:00 и 12:00 часот.

Следниот ден во истите саатници, на игралиштето „Бело брдо“ во Штип, ќе гостуваме со пионерските екипи.

Добра шанса за нашите кадети со триумф да го превземат врвот.