Преглед на резултатите од одиграните натпревари во 18.коло на Супер лигата

Младинците подобри од Брегалница Штип (Фотогалерија)
05/01/2023
Кул и А.Пандев победија, битката за титулата станува се поинтересна
05/02/2023

Преглед на резултатите од одиграните натпревари во 18.коло на Супер лигата

Изминатиов викенд на програмата беше 18.коло во Супер Лигата. Не се комплетираше целосно, со оглед дека не се одиграа некои натпревари во сите четири лиги. Ние остваривме две домашни победи против Брегалница, и два гостински порази во Штип.

Преглед на резултатите од одиграните натпревари во четирите лиги:

Помлада пионерска Супер лига

Македонија Ѓ.П – Охрид  0:3

Шкупи – Вардар  1:0

Академија Пандев – Работнички (одложен)

Пелистер – Шкендија  1:0

Победа – Милано   0:0

Брегалница – Кул   2:0

Пионерска Супер лига

Македонија Ѓ.П – Охрид  5:0

Шкупи – Вардар  0:2

Академија Пандев – Работнички  (одложен)

Пелистер – Шкендија   4:0

Победа – Милано   2:1

Брегалница – Кул   3:0

Кадетска Супер лига

Охрид – Македонија Ѓ.П  0:1

Вардар – Шкупи   1:0

Работнички – Академија Пандев   2:3

Шкендија – Пелистер  3:1

Милано – Победа  (одложен)

Кул – Брегалница  1:0

Младинска Супер лига

Охрид – Македонија Ѓ.П   0:4

Вардар – Шкупи  3:1

Работнички – Академија Пандев  0:1

Шкендија – Пелистер   4:2

Милано – Победа  (одложен)

Кул – Брегалница  1:0