Кул и А.Пандев победија, битката за титулата станува се поинтересна

Преглед на резултатите од одиграните натпревари во 18.коло на Супер лигата
05/02/2023
Каков е распоредот до крајот за кадетите на Кул и А.Пандев, главните претеденти за освојување на Шампионската титула
05/02/2023

Кул и А.Пандев победија, битката за титулата станува се поинтересна

Во рамките на 18.коло до победи во кадетската Супер Лига стигнаа екипите кои се борат за Шампионската титула. Тоа е нашиот состав и тимот на Академија Пандев, кои и после ова коло имаат еднаков број на освоени бодови и се наоѓаат на делба на првото место во лигата. Со оглед дека Брегалница беше поразена на Цементарница, сега заостанува четири бода зад нас и струмичкиот тим.

Како изгледаат табелите во сите четири категории.

Помлада пионерска Супер лига

Пионерска Супер лига

Кадетска Супер лига

Младинска Супер лига