Преглед на резултати од одиграното 19.коло во Супер лигата

Три бода за помладите пионери, пионерите поразени, на натпреварите против Охрид Лихнидос
05/07/2023
(Фотогалерија) КУЛ – Охрид ( кадети )
05/09/2023

Преглед на резултати од одиграното 19.коло во Супер лигата

Се одигра и 19.коло во Супер Лигата, во кое нашиот клуб за противник ја имаше екипата на Охрид Лихнидос. На четири одиграни натпревари со овој тим, остваривме три победи и еден пораз.

Во ова коло, не се одигра само натпреварот на Победа и Шкендија, во кадетската и младинска Супер лига.

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Кул  1:2

Милано – Брегалница  0:1

Шкендија – Победа  4:0

Работнички – Пелистер   1:1

Вардар – Академија Пандев  1:2

Македонија Ѓ.П – Шкупи  0:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Кул  3:1

Милано – Брегалница  2:2

Шкендија – Победа   8:0

Работнички – Пелистер  1:3

Вардар – Академија Пандев  1:2

Македонија Ѓ.П – Шкупи  2:0

Кадетска Супер лига

Кул – Охрид   4:2

Брегалница – Милано  5:1

Победа – Шкендија  ( одложен)

Пелистер – Работнички  3:0

Академија Пандев – Вардар  3:1

Шкупи – Македонија Ѓ.П  2:1

Младинска Супер лига

Кул – Охрид  4:1

Брегалница – Милано  4:1

Победа – Шкендија  (одложен)

Пелистер – Работнички  1:3

Академија Пандев – Вардар  6:1

Шкупи – Македонија Ѓ.П  4:5