(Фотогалерија) КУЛ – Охрид ( кадети )

Преглед на резултати од одиграното 19.коло во Супер лигата
05/08/2023
Продолжуваат елиминациските натпревари во Детската Лига на ФФМ
05/11/2023

(Фотогалерија) КУЛ – Охрид ( кадети )

Кадетите стигнаа до победа на натпревар од 19.коло во Супер лигата. На Цементарница бевме подобри од екипата на Охрид Лихнидос со резултат 4:2. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.