Девојките на Истатов КУЛ со минимален пораз од лидерот на табелата

Продолжуваат елиминациските натпревари во Детската Лига на ФФМ
05/11/2023
Минимални порази за „петлињата“ на Кул против екипата на Шкендија
05/13/2023

Девојките на Истатов КУЛ со минимален пораз од лидерот на табелата

Денес на Цементарница тимот на ЖФК Истатов КУЛ беше домаќин на екипата која е лидер на табелата, тимот на ЖФК Љуботен. На оваа средба бевме минимално поразени.

Истатов КУЛ: Ристова Љубица, Илјаз Севим, Петкова Катерина, Здравевска Ива, Нановска Ема, Меијер Симона-Ребека, Вучичевиќ Јована, Чонева Радица (К) Бошковска Сузана, Јовановска Александра и Петрушевска Кристина.

Дуелот беше решен по само две минути игра, ривалот погоди во 2.минута за резултат 0-1. Во текот на речиси целиот натпревар двете мрежи мируваа. Лидерот на табелата не совлада со минимални 1-0 (1-0).

Тренерот Изов Кирил во игра ги уфрли и Крстеска Елена и Пачовска Анастасија.