Продолжува Супер Лигата со натпревари од 20.коло против екипата на Милано

Генерацијата 2015 ќе земе учество на турнирот „Железара 2023“
05/15/2023
ФК КУЛ Ген. 2009 без бодови од денешниот натпревар
05/20/2023

Продолжува Супер Лигата со натпревари од 20.коло против екипата на Милано

После паузата продолжуваат натпреварите во Супер Лигата, каде на програмата е 20.коло.

Кадетите и младинците во сабота (20.05) ќе гостуваат кај екипата на Милано, натпревари кои ќе се одиграат на градскиот стадион во Куманово, со почеток од 14:30 и 16:30 часот.

Во недела (21.05) на Цементарница сме домаќини со пионерските екипи. Натпреварите на Цементарница ќе започнат од 12:00 и 14:00 часот.

За нас најважен е натпреварот на кадетите кои во пресрет на ова коло имаат еднаков број на освоени бодови со екипата на А.Пандев.