Се комплетираше 20.коло во Супер Лигата, голема победа за кадетите во Куманово

Три бода за пионерите во дуелот против Милано
05/21/2023
(Фотогалерија) ФК КУЛ – ФК Милано (помлади пионери)
05/24/2023

Се комплетираше 20.коло во Супер Лигата, голема победа за кадетите во Куманово

Со натпреварите против Милано го комплетиравме и 20.коло во Супер Лигата. Најважната победа ја остваривме на гостувањето во Куманово, каде кадетите освоија три бода со кои се многу блиску до освојување на Шампионската титула. До победа стигнаа и пионерите, додека бевме поразени со помладите пионери и младинците.

Во продолжение погледнете ги сите резултати од 20.коло во Супер лигата:

Помлада пионерска Супер лига:

Шкупи – Охрид  5:0

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П   1:5

Пелистер – Вардар  1:0

Победа – Работнички  1:5

Брегалница – Шкендија   0:4

Кул – Милано   2:4

Пионерска Супер лига

Шкупи – Охрид   6:0

Академија Пандев – Македонија Ѓ.П   4:2

Пелистер – Вардар   4:1

Победа – Работнички   2:1

Брегалница – Шкендија   2:0

Кул – Милано   2:1

Кадетска Супер лига

Охрид – Шкупи  1:0

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  2:1

Вардар – Пелистер   4:0

Работнички – Победа  4:0

Шкендија – Брегалница  3:2

Милано – Кул   0:1

Младинска Супер лига

Охрид – Шкупи   4:11

Македонија Ѓ.П – Академија Пандев  2:0

Вардар – Пелистер   1:0

Работнички – Победа  4:2

Шкендија – Брегалница  2:5

Милано – Кул  6:5

До крајот на сезоната остануваат да се одиграат уште две кола, наши противници ќе бидат екипите на Шкендија и Работнички.