Претпоследно коло во Супер Лигата, КУЛ на „мегдан“ со Шкендија

(Фотогалерија) ФК КУЛ – ФК Милано (помлади пионери)
05/24/2023
Пионерите на „крилјата“ на Диковски победија во Тетово, помладите пионери поразени од Шкендија
05/27/2023

Претпоследно коло во Супер Лигата, КУЛ на „мегдан“ со Шкендија

Претстојниов викенд на програмата е претпоследното коло во Супер Лигата, во кое за противник ќе ја имаме екипата на Шкендија.

Пионерските екипи во сабота гостуваат во Тетово кај Шкендија, натпревари кои ќе започнат од 10:00 и 12:00 часот.

Во недела на Цементарница ќе бидеме домаќини со кадетите и младинците. Овие натпревари ќ е стартуваат од 14:00 и 16%00 часот.

На кадетите им е потребна победа за да ја осигураат Шампионската титула на едно коло пред крајот.