Кадетите со победата против Шкендија станаа Шампиони, преглед на резултати од 21.коло

Младинците одиграа реми со Шкендија
05/28/2023
Последно коло во Супер Лигата, противник ни е екипата на Работнички
05/30/2023

Кадетите со победата против Шкендија станаа Шампиони, преглед на резултати од 21.коло

Изминатиов викенд се комплетираше и претпоследното коло во Супер Лигата. Кадетите со победата против Шкендија станаа Шампиони на Македонија, додека до три бода со овој противник стигнаа и пионерите. Единствен пораз доживеавме со помладите пионери, додека младинските екипи ги поделија бодовите.

Погледнете ги резултатите во сите четири категории:

Помлада пионерска Супер лига

Охрид – Милано  0:0

Шкендија – Кул  5:1

Работнички – Брегалница  2:1

Вардар – Победа  1:1

Македонија Ѓ.П – Пелистер  0:1

Шкупи – Академија Пандев  1:0

Пионерска Супер лига

Охрид – Милано  2:0

Шкендија – Кул  0:1

Работнички – Брегалница  2:0

Вардар – Победа  3:0

Македонија Ѓ.П – Пелистер  0:0

Шкупи – Академија Пандев  3:1

Кадетска Супер лига

Милано – Охрид  5:1

Кул – Шкендија   3:1

Брегалница – Работнички  3:4

Победа – Вардар 1:4

Пелистер – Македонија Ѓ.П  1:2

Академија Пандев – Шкупи   2:0

Младинска Супер лига

Милано – Охрид  3:0  (службено)

Кул – Шкендија  2:2

Брегалница – Работнички  0:8

Победа – Вардар   1:1

Пелистер – Македонија Ѓ.П  1:3

Академија Пандев – Шкупи   0:4