Последно коло во Супер Лигата, противник ни е екипата на Работнички

Кадетите со победата против Шкендија станаа Шампиони, преглед на резултати од 21.коло
05/29/2023
Пионерите без бодови во последното коло
05/31/2023

Последно коло во Супер Лигата, противник ни е екипата на Работнички

Последното 22.коло во Супер Лигата ќе се одигра во среда и четврток, по што ќе финишира сезоната.

Пионерските екипи во среда (31.05) на Цементарница се домаќини на екипата на Работнички, додека во четврток (01.06) со кадетите и младинците ќе гостуваме на теренот на Алумина. Натпреварите ќе се одиграат во термините од 10:00 и 12:00 часот.

На теренот на Алумина треба да се предаде и трофејот на нашите кадети за освоеното прво место во кадетската Супер лига.