Пионерите без бодови во последното коло

Последно коло во Супер Лигата, противник ни е екипата на Работнички
05/30/2023
Кадетите и младинците со натпреварите против Работнички ја финишираа сезоната
06/01/2023

Пионерите без бодови во последното коло

 

Денес на Цементарница се одиграа последните дуели на пионерите за оваа сезона. Наш гостин беше екипата на ФК Работнички, на двете средби противникот ги освои бодовите.

КУЛ помлади пионери: Рајевски Христијан, Крстевски Михаил, Цветков Јане, Ангеловски Никола, Здравевски Спасе, Николовски Андреј ,Љ амалари Газменд ,  Стефановски Марко (К), Тасевски Лука, Сандев Петар и Карчев Димитриј

На оваа последна средба  од оваа сезона 2022/2023 до бодовите дојде противничкиот тим, тие не совладаа со резултат 0-2. Двата гола кои го дадоа победникот беа постигнати во првиот период од натпреварот, со тој резултат се замина на одмор и помеѓу двете полувремиња.

 

Во игра влегоа: Трајковски Петар, Алексов Михаил, Николовски Даниел и  Шавгановски Ангел

КУЛ пионери: Диковски Даниел, Лазовски Петар ,  Петаноски Стојанов Гаврил ,  Спасовски Александар, Трпевски Петар (К), Стојановски Матеј, Митров Бојан, Атанасовски Стефан, Наумовски Лука, Спасовски Дамјан и  Камчев Стојанче.

Противникот на овој дуел дојде до три бода со победа 0-4. Ривалот во двата дела постигнаа по два погодока во нашата мрежа.

Во играа влегоа: Јовановски Никола, Костовски Марко , Алексов Матеј и  Северов Лука.