(Фотогалерија) ФК Работнички – ФК КУЛ (кадети)

Генерацијата 2015 денес заминува на турнир во Бугарија
06/02/2023
(СТРИМ) ФК КУЛ – ФК Шкендија А. ( бараж натпревар за пласман во 3.лига)
06/03/2023

(Фотогалерија) ФК Работнички – ФК КУЛ (кадети)

Кадетите го одиграа последниот натпревар сезонава, на кој гостуваа кај екипата на Работнички. Натпреварот на кој немаше резултатско значење, со оглед дека веќе ја имавме обезбедено шампионската титула, заврши со минимална победа (1:0) за домашната екипа.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот одигран на Алумина.