(СТРИМ) ФК КУЛ – ФК Шкендија А. ( бараж натпревар за пласман во 3.лига)

(Фотогалерија) ФК Работнички – ФК КУЛ (кадети)
06/02/2023
Генерациите 2011 и 2014 ќе се натпреваруваат на турнир во Охрид
06/07/2023

(СТРИМ) ФК КУЛ – ФК Шкендија А. ( бараж натпревар за пласман во 3.лига)

Денес со почеток од 17:00 часот го играме најважниот натпревар сезонава, сениорската екипа ќе игра бараж натпревар за пласман во 3.македонска фудбалска лига.

Наш противник ќе биде екипата на Шкендија Арачиново. Натпреварот ќе се игра на стадионот „Борис Трајковски“ во населбата Маџари.

Стрим од натпреварот ќе можете да погледнете на линкот, ТУКА.