(Фотогалерија) Втор последователен триумф за повозрасните петлиња

Во среда ќе се одигра вонредно коло во Детската Лига на ФФМ за три генерации
10/09/2023

(Фотогалерија) Втор последователен триумф за повозрасните петлиња

Генерацијата 2009 стигна и до вториот триумф во Регионалната Скопска Лига, откако на домашен терен го победи тимот на Биџо од Куманово со резултат  4:0 (2:0). Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Фотогалеријата од натпреварот можете да ја погледнете во продолжение