(Фотогалерија) Реми за ФК КУЛ генерација 2006 на дуелот против Драчево

ФК КУЛ генерација 2012 со нова „контролка“ и со нова победа
09/05/2020
ФК КУЛ генерација 2010 имаше лесна задача со Драчево
09/06/2020

(Фотогалерија) Реми за ФК КУЛ генерација 2006 на дуелот против Драчево

Вчера,  на теренот „Локомотива“ генерацијата 2006 на ФК КУЛ беше домаќин на ФК Драчево. Повозрасните петлиња на Кул, предводени од  Саше Божиноски во еден одличен тест-натпревар дојдоа до реми 0-0. Извештај од овој дуел може да најдете на нашиот сајт (тука), а во продолжение ви носиме фотографии.