(Фотогалерија) Триумф за кадетите на ФК КУЛ во дуелот со Вардар

„Дожд“ од голови во Ѓорче, убедливи победи за генерациите 2009 и 2010 на ФК КУЛ во дуелите со Њу Старс
09/12/2020
ФК КУЛ генерација 2011 со голема борба дојде до реми со повозрасниот тим на ФК Отоман
09/13/2020

(Фотогалерија) Триумф за кадетите на ФК КУЛ во дуелот со Вардар

Победа на контролен натпревар за кадетите на ФК Кул, кои беа подобри од пионерите на Вардар. Со резултатски пресврт во вториот дел, тимот на Кул оствари победа со резултат 4:2 (0:1). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.