(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 победнички на дуелот со ФК Гостивар

Генерацијата 2009 ја прекина серијата на победи
09/16/2020
Момците на Маџароски, ФК КУЛ генерација 2010 убедливи со Гостивар
09/17/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 победнички на дуелот со ФК Гостивар

Вчера на стадионот „Цементарница“ тимот на ФК КУЛ генерација 2006 ја пречека екипата на  ФК Гостивар на контролен натпревар. Избраниците на Саше Божиноски успеаа да дојдат до победа со резултат 3:2 (1:1), извештај од истиот може да најдете на нашиот сајт (ТУКА), во продолжение фотографии од дуелот.