(Фотогалерија) ФК КУЛ (2010) – ФК Акад.Пандев

(Фотогалерија) Победа против Академија Пандев, на контролен натпревар за генерација 2009 на ФК КУЛ
09/20/2020
Порази за генерациите 2010 и 2011 на пријателските натпревари против Куманово
09/20/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2010) – ФК Акад.Пандев

Генерацијата 2010 предводена од Маџароски вчера гостуваше во Струмица, каде одигра пријателски дуел со врсниците од Академија Пандев. На овој дуел убедлив триумф забележа противникот, кој славеше со резултат 7:2. Извештај од дуелот можете да најдете на линкот, ТУКА, а во продолжение погледнете и фотографии од натпреварот.