(Фотогалерија) ФК КУЛ (2009) – ФК Куманово

(Фотогалерија) Генерација 2008 на ФК КУЛ убедлива на натпреварот со Куманово
09/21/2020
(Фотогалерија) А.Пандев-КУЛ генерација 2005
09/23/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2009) – ФК Куманово

Екипите на Кул и Куманово кај генерацијата 2009 одиграа со нерешен резултат 1:1 ( 0:0). Единствениот гол за нашиот тим го постигна Кирил Стојановски. Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од овој пријателски дуел кој се одигра на теренот на „Цементарница“.