(Фотогалерија) А.Пандев-КУЛ генерација 2005

(Фотогалерија) ФК КУЛ (2009) – ФК Куманово
09/21/2020
Филип Темелковски: ФК КУЛ е добро организиран клуб со квалитетни тренери, што е основа за фудбалската кариера на секое дете
09/24/2020

(Фотогалерија) А.Пандев-КУЛ генерација 2005

Викендов  во Струмица, ФК КУЛ генерација 2005 гостуваше кај  Академија Пандев и дојде триумф  на овој пријателски дуел. Момците на Божиноски Саше победија со минимални 1:2 (0:1) за нашиот тим на оваа средба стрелаа, Бундалески и Наков.

Извештај од овој натпревар може да погледнете на нашиот сајт (ТУКА), повеќе фотографии погледнете во продолжение.