(Фотогалерија) Генерација 2008 на ФК КУЛ убедлива на натпреварот со Куманово

ФК КУЛ генерација 2009 одигра без победник на дуелот со Куманово
09/20/2020
(Фотогалерија) ФК КУЛ (2009) – ФК Куманово
09/21/2020

(Фотогалерија) Генерација 2008 на ФК КУЛ убедлива на натпреварот со Куманово

Нова победа на контролните натпревари за генерацијата 2008 на ФК Кул. Вчера на теренот „Цементарница“ за противник го имавме тимот на Куманово, кој го победивме убедливо со резултат 7:2 (2:1). Извештај од дуелот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Фотогалеријата од натпреварот погледнете ја во продолжение.