(Фотогалерија) Нов триумф за генерација 2012 на контролните натпревари

(ФОТО) Машкиот тим составен од играчи 2010 година ја победи женската екипа
10/17/2020
Совладан тимот на Дрим тим со пет гола повеќе од нашиот ФК КУЛ генерација 2011
10/18/2020

(Фотогалерија) Нов триумф за генерација 2012 на контролните натпревари

Генерацијата 2012 на ФК Кул оствари победа на контролен натпревар. Противник ни беше екипата на Дрим Тим, дуел на кој триумфиравме со резултат 18:0 (9:0). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалерија од овој пријателски натпревар.