(Фотогалерија) Пионерите убедливи со ФК Скопје

Пораз за повозрасните петлиња на пријателскиот натпревар против екипата на Македонија Ѓ.П
10/24/2020
Голема победа за кадетите на КУЛ, Здравески и Ѓорѓиевски донесоа три бода во дуелот со ФК Скопје
10/25/2020

(Фотогалерија) Пионерите убедливи со ФК Скопје

Вчера на  Цементарница, момците на Нурединоски, пионерите  на ФК КУЛ успеаа да дојдат до висока победа во дуелот со тимот на ФК Скопје. Победата во ова 1.коло од лигата ја остваривме  со резултат 6:0 (4:0). Извештај од од натпреварот може да најдете на нашиот сајт (ТУКА), а во продолжение и фотографии.