(Фотогалерија) ФК КУЛ убедлив во средбата со Маџари, генерација 2012

Три победи и еден пораз во дуелите со ФК Скопје, преглед на 1.коло во сите четири младински категории
10/26/2020
(Фотогалерија) Генерацијата 2009 на ФК КУЛ подобра од екипата на Маџари
10/27/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ убедлив во средбата со Маџари, генерација 2012

Викендов,  во Балонот во Кисела Вода ја пречекавме екипата на ФК Маџари на тест натпревар. Нашиот тим ФК КУЛ генерација 2012 предводен од Тодоровски дојде до висока победа со резултат 20:1 на оваа средба. Извештај за мечот може да погледнете на нашиот сајт (ТУКА), а во продолжение неколку фотографии.