(Фотогалерија) Пораз за пионерите на Кул на гостувањето кај Струга ТЛ

ФК КУЛ до 4.бода на кадетскиот и младинскиот дуел со ФК Струга ТЛ
11/08/2020
Екипите на Кул освоија 7 бодови во дуелите со Струга ТЛ, комплетни резултати од 2.коло во сите младински лиги
11/10/2020

(Фотогалерија) Пораз за пионерите на Кул на гостувањето кај Струга ТЛ

Пионерите на Кул беа поразени на натпревар од 2.коло во пионерската втора лига. Нашите млади надежи гостуваа кај екипата на Струга ТЛ од која беа поразени со резултат 3:1 (3:1). Извештај од дуелот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот