(Фотогалерија) ФК КУЛ одигра реми со Струга ТЛ на младинската средба

Екипите на Кул освоија 7 бодови во дуелите со Струга ТЛ, комплетни резултати од 2.коло во сите младински лиги
11/10/2020
(ТАБЕЛИ) Пом.пионери и кадетите се лидери во лигата
11/11/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ одигра реми со Струга ТЛ на младинската средба

Младинците на ФК КУЛ, викендов беа домаќини на ФК Струга ТЛ на „Цементарница“. Овој дуел заврши реми со резултат 1:1 (1:0). Извештај од мечот може да погледнете на нашиот сајт (ЛИНК), а во продолжение неколку фотографии.