(Фотогалерија) Убедлив триумф за пионерите на ФК Кул

Прва сезонска победа за младинците на Кул, нашите млади надежи до три бода дојдоа со резултатски пресврт
11/15/2020
Успешно коло за младите надежи на ФК Кул, освоени максимални 12 бодови
11/16/2020

(Фотогалерија) Убедлив триумф за пионерите на ФК Кул

Во рамките на 3.коло од пионерската втора лига, екипата на Кул триумфираше на дуелот против екипата на Лабуништа 2011 Тетово. На натпреварот кој се одигра на „Цементарница“ славеше нашиот тим убедливо со резултат 5:0. Извештај од дуелот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја и фотогалеријата од победата на пионерите