(Фотогалерија) Најубедлива победа сезонава за генерација 2005

Стајковиќ го реши Тиквеш, пионерите на Кул стигнаа до трета победа сезонава
11/22/2020
Резултати од 4.коло во младинските лиги, екипите на Кул повторно освоија максимален број на бодови
11/23/2020

(Фотогалерија) Најубедлива победа сезонава за генерација 2005

Во рамките на 4.коло од младинските лиги, помладите пионери стигнаа до најубедливата победа сезонава. На домашен терен за противник го имавме тимот на ГФК Тиквеш Кавадарци, кој го совладавме високо со резултат 13:0. Уште на полувреме го обезбедивме триумфот кога имавме водство од 7:0. Извештај од натпреварот можете да го прочитате на линкот, ТУКА.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од натпреварот кој се одигра на „Цементарница“