(Фотогалерија) Младинците подобри од екипата на Кожуф

Куманово го совлада ФК КУЛ генерација 2009 и 2011 со минимални 2:1
11/28/2020
(Фотогалерија) КУЛ генерација 2009 одигра меч со ФК Куманово
11/29/2020

(Фотогалерија) Младинците подобри од екипата на Кожуф

Младинците на Кул стигна до трета победа сезонава. На „Цементарница“ екипата предводена од Нурединоски славеше во дуелот со Кожуф Гевгелија со резултат 3:0 (2:0). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја и фотогалеријата од триумфот на младинците.