(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2007 одигра пријателски дуел со Гостивар

Во среда на „Цементарница“ пом.пионери на Кул го играат дуелот од 1/4 финалето на Купот против Победа
12/01/2020
Продолжува патот до одбрана за трофејот во Купот, помладите пионери ја „прескокнаа“ Победа и се пласираа во 1/2 финалето
12/02/2020

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2007 одигра пријателски дуел со Гостивар

Викендов на стадионот „Локомотива“ пријателски натпревар одиграа нашиот ФК КУЛ и ФК Гостивар. Овој дуел за момци од генерација 2007 заврши со победа на гостинот со резултат 1:3 ( 1:1). Извештај од натпреварот може да погледнете (овде), во продолжение фотографии од средбата.