(Фотогалерија) КУЛ генерација 2007 гостуваше кај ФК Вардар

Победнички старт на пролетниот дел за младинците на Кул
03/06/2021
Помладите пионери како „воз“ поминаа низ Струмица, момците на Божиноски продолжуваат со максималниот ефект
03/07/2021

(Фотогалерија) КУЛ генерација 2007 гостуваше кај ФК Вардар

Вчера, ФК КУЛ со својата генерација 2007  гостуваше кај тимот на ФК Вардар на нивниот терен при тренинг кампот на црвено-црните. Момците на Никола Карчев дојдоа до убедлива победа со резултат 0:3. Извештај од овој дуел погледнете на нашиот сајт- ТУКА!