(Фотогалерија) Младинските екипи на Кул и Силекс ги поделија бодовите

Резултати од 9.коло, нашите екипи освоија 8 бодови
03/22/2021
Помладите пионери и кадетите остануваат лидери после одигрување на 9.коло
03/23/2021

(Фотогалерија) Младинските екипи на Кул и Силекс ги поделија бодовите

Во рамките на 9.првенствено коло, младинците на Кул на домашен терен го пречекаа тимот на Силекс. На натпревар на кој и двете екипи можеа да ги освојат сите три бода, на крајот натпреварот заврши со почетните 0:0. Целосниот извештај прочитајте го на линкот, ТУКА.

Во продолжение можете да ја погледнете и фотогалеријата од овој натпревар кој се одигра на „Локомотива“