(Фотогалерија) Триумф за кадетите на натпреварот со Скопје

(Фотогалерија) Пресврт за важен триумф кај Скопје на помладите пионери на КУЛ
03/30/2021
(Фотогалерија) Младинското дерби му припадна на Кул
03/31/2021

(Фотогалерија) Триумф за кадетите на натпреварот со Скопје

Кадетите на Кул ја остварија и својата десетта победа од исто толку одиграни натпревари во лигата. Во рамките на 10.коло нашите млади надежи ја победија екипата на Скопје (4:2) (1:0). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја и фотогалеријата од кадетскиот натпревар на Кул и Скопје.