(Фотогалерија) Младинското дерби му припадна на Кул

(Фотогалерија) Триумф за кадетите на натпреварот со Скопје
03/30/2021
(Фотогалерија) Пионерите без примен гол на гостувањето кај ФК Скопје
03/31/2021

(Фотогалерија) Младинското дерби му припадна на Кул

Во рамките на 10.коло во младинската лига, Кул го добир дербито против екипата на Скопје. На натпреварот кој се одигра на „Цементарница“ славеше составот на Нурединоски со конечен резултат од 3:0 (1:0). Извештај од победата е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете ја и фотогалеријата од овој натпревар.