(Фотогалерија) Пионерите без примен гол на гостувањето кај ФК Скопје

(Фотогалерија) Младинското дерби му припадна на Кул
03/31/2021
(ТАБЕЛИ) КУЛ ја зголеми бодовната предност, нашите екипи се лидери со три генерации
04/01/2021

(Фотогалерија) Пионерите без примен гол на гостувањето кај ФК Скопје

Викендов, пионерите на ФК КУЛ гостуваа кај тимот на ФК Скопје,  натпреварот беше прв од вториот круг оваа сезона, истиот  се одигра на фудбалскиот терен во Нова Колонија-Скопје. На оваа средба дојдовме до реми, натпреварот заврши со почетниот резултат (0-0). Во продолжение фотографии од средбата, а целосен извештај достапен на нашиот сајт, може деталите од мечот да ги погледнете-ОВДЕ!