(Фотогалерија) Младинците минимално поразени од Струга ТЛ

(Фотогалерија) Помладите пионери на Кул со 11/11 во лигата по победата над Струга ТЛ
04/05/2021
(Фотогалерија) Нови три бода за кадетите, гостинска победа кај Струга ТЛ во дербито
04/06/2021

(Фотогалерија) Младинците минимално поразени од Струга ТЛ

Младинскиот тим на КУЛ, викендов гостуваше кај ФК Струга ТЛ, на оваа средба  бевме поразени со минимални 3-2 (3-0) во меч со две различни полувремиња, во првото доминираше домаќинот, во второто нашиот тим. Извештај од овој дуел ОВДЕ, во продолжение фотогалерија.