(Фотогалерија) Кадетите со 12.победи во низа, падна и Тетекс

Три победи и еден пораз на дуелите со Тетекс, преглед на 12.коло
04/12/2021
(Фотогалерија) Младински дуел ФК КУЛ-Тетекс 1953
04/13/2021

(Фотогалерија) Кадетите со 12.победи во низа, падна и Тетекс

Вчера,  на теренот „Цементарница“ кадетите на ФК КУЛ беа домаќини на тимот на ФК Тетекс 1953 од Тетово. Избраниците  на Нурединоски триумфираа со гол од пенал во првиот дел, стрелец на истиот беше  Ивановски В. Дамјан. Во продолжение фотографии од натпреварот, повеќе детали за текот може да се најде во извештајот!