(Фотогалерија) Младински дуел ФК КУЛ-Тетекс 1953

(Фотогалерија) Кадетите со 12.победи во низа, падна и Тетекс
04/12/2021
Табели во младинските лиги, Кул останува лидер со две генерации
04/14/2021

(Фотогалерија) Младински дуел ФК КУЛ-Тетекс 1953

Викендов, Тетекс 1953 од Тетово ни нанесе  минимален пораз на младинскиот дуел одигран  на домашен терен. Младинците на КУЛ останаа без бодови и беа поразени со  резултат 0-1 (0-1). Во продолжение слики од овој натпревар, извештај достапен ТУКА