(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2005 подобар од Вардар

(Фотогалерија) Кул и Пелистер од генерација 2007 се надигруваа на пријателски дуел
05/23/2021
(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2006 го совлада Пелистер
05/25/2021

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2005 подобар од Вардар

Викендов,  на стадионот „Цементарница“, контролен натпревар против екипата на ФК Вардар одиграа помладите пионери на Кул. Ова беше дуел на нашата генерација 2005 против генерацијата 2006 на Вардар. Нашиот тим дојде до победа, во продолжение фотографии од дуелот, извештај достапен на следниот ЛИНК