(Фотогалерија) Со победа започна првенството за кадетките на ЖФК Кул

Се комплетираше и 2.коло во младинските лиги
11/02/2021
(Фотогалерија) Генерација 2008 стигна до победа против Шкупи
11/04/2021

(Фотогалерија) Со победа започна првенството за кадетките на ЖФК Кул

Женската кадетска екипа на Кул со победа ја стартуваше сезоната. Избраничките на Тања Крстовска во рамките на првото коло на домашен терен ја победија екипата на Билјани Извори 2010 од Охрид. Конечниот резултат гласеше 7:0. Извештајот од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Во продолжение погледнете фотографии од натпреварот во женската кадетска лига.