(Фотогалерија) Шкупи изненаден, нашите младинци ги освоија бодовите

Одличен викенд за нашиот клуб, освоивме 8 бодови на натпреварите со Шкупи
11/22/2021
Кул на мегдан со Академија Пандев, вонредно коло во вторник и среда
11/22/2021

(Фотогалерија) Шкупи изненаден, нашите младинци ги освоија бодовите

Младинците на Кул ја забележаа првата победа сезонава, откако славеа минимално со резултат 0:1 на гостувањето кај екипата на Шкупи. Победничкиот гол беше дело на Љупче Стефановски. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот во 5.коло на младинската Супер лига.