(Фотогалерија) Поделба на бодовите на натпреварот во помладата пионерска лига

Со резултатски пресврт, младинците на Академија Пандев подобри од Кул
11/23/2021
Пионерските екипи во сабота патуваат за Струмица
11/26/2021

(Фотогалерија) Поделба на бодовите на натпреварот во помладата пионерска лига

Помладите пионери на Кул го освоија првиот бод сезонава. Во рамките на 5.коло нашиот состав на Цементарница беше домаќин на екипата на Шкупи. Натпреварот заврши со нерешен резултат 2:2, истиов беше актуелен и на полувреме. Извештајот можете да го прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја галеријата на фотографии од натпреварот на помладите пионери.