(Фотогалерија) Триумф за кадетите на дуелот со Ренова

Победнички пролетен старт за нашите пионери
02/20/2022
Нашиот клуб гостин на ФК Партизан, пријателски натпревари со пионерските екипи
02/22/2022

(Фотогалерија) Триумф за кадетите на дуелот со Ренова

Нашите кадети стигнаа до победа на натпревар од заостанатото 10.првенствено коло. На Цементарница нашите млади надежи беа подобри од екипата на Ренова. Конечниот резултат гласеше 2:0 (1:0), со погодоците на Димитар Стоимов и Јован Митревски. Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА, додека фотогалеријата е достапна во продолжение.