(Фотогалерија) Висок триумф за помладите „петлиња“ против Форца

Со голови во вториот дел, генерацијата 2008 излезе како победник на дуелот со Форца
11/19/2022
Официјално: ФК КУЛ   потпиша договор со странски инвеститор од  Унгарија
11/24/2022

(Фотогалерија) Висок триумф за помладите „петлиња“ против Форца

До нова победа во рамките на Регионалната Скопска Лига стигна генерацијата 2009, која беше подобра од екипата на Форца. Натпреварот кој изминатиов викенд се одигра на Цементарница заврши со наш висок триумф од 4:0. Извештај од натпреварот е достапен на линкот, ТУКА.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.