(Фотогалерија) Генерациите 2008 и 2009 одиграа пријателски натпревари со Гостивар

Момците на Маџароски, ФК КУЛ генерација 2010 убедливи со Гостивар
09/17/2020
Матеј Цветановски: Имаме квалитет да се избориме за пласман во најсилната супер лига, посакувам еден ден да заиграм за македонската репрезентација
09/18/2020

(Фотогалерија) Генерациите 2008 и 2009 одиграа пријателски натпревари со Гостивар

Генерациите 2008 и 2009 на ФК Кул одиграа пријателски натпревари против екипата на Гостивар, на кои забележавме половичен успех.

Генерацијата 2008 убедливо го доби противникот со резултат 5:2, извештај од дуелот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Генерацијата 2009 иако имаше позитива од три гола, сепак на крајот мораше да се помири со пораз (4:5), извештај од натпреварот прочитајте, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари.