Уредник ФК Кул

11/27/2021

Кадетките на Кул поразени во Битола од Топ Гол

Денес, во рамките на 5.коло, нашите кадетки  гостуваа во Битола кај екипата на Топ Гол. Овој натпревар се играше  на игралиштето „Павел Шатев“.  девојките на ЖФК […]
11/27/2021

Пионерите минимално поразени во Струмица од А.Пандев

Пионерите на КУЛ, денес гостуваа кај тимот на Академија Пандев во Струмица. На овој суперлигашки дуел до бодовите дојде домашниот тим, тие не совладаа минимални 2-1 […]
11/27/2021

Помладите пионери на Кул одиграа реми во гости кај А.Пандев, тимот кој досега имаше 100% ефект

Помладите пионери на Кул, денес гостуваа во Струмица кај тимот на Академија Пандев. Сите пофалби одат за нашите момци, иако ни недостигаа неколку клучни играчи,  гостувавме […]
11/26/2021

Женските екипи на Кул активни со натпревари

Претстојниов викенд продолжуваат натпреварите за нашите женски екипи. Сениорската екипа на Кул во недела (28.11) на Цементарница се домаќини на ЖФК Кочани, натпревар кој ќе стартува […]