Уредник ФК Кул

10/23/2021

Без победник на пријателскиот натревар на Кул и Парк, кај генерација 2008

Вечерва на теренот во градски парк пријателски натпревар против екипата на ФК Парк одигра нашата генерација 2008 предводена од Горан Тодоровски. Иако создадовме неколку добри шанси […]
10/23/2021

Со играч помалку, младинците на Кул освоија бод на гостувањето кај Работнички

Младинците на Кул и Работнички одиграа без голови, на отварањето на новата натпреварувачка сезона во Супер Лигата. Натпреварот кој се одигра денес на Алумина заврши со […]
10/23/2021

Кадетите беа рамноправен противник, но на крајот загубија од Работнички

Денес стартуваше новата натпреваручка сезона во младинските фудбалски лиги. Нашиот клуб денес го имаше своето деби во рамките на најсилната младинска лига во Македонија. Утрово гостувавме […]
10/21/2021

Стартува новата сезона во Супер Лигата, нашиот клуб на „мегдан“ со Работнички

За претстојниов викенд е закажан стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските фудбалски лиги. Екипата на Работнички ќе биде противник за нашиот клуб на отварање на […]