Уредник ФК Кул

07/06/2020

Петар Трпевски: На мојот седми роденден беше првиот тренинг во Кул, клуб кој од првиот ден ми остави голем впечаток

Следното наше интервју е со играч кој настапува за генерацијата 2006 и кој точно седум години е дел од нашата фудбалска школа. Се работи за Петар […]
07/05/2020

(Фотогалерија) Помладите пионери ја стартуваа „мисијата“ пласман во првата супер лига

Генерацијата 2005 во новата натпреварувачка сезона ќе дебитира во рамките на втората помлада пионерска лига. Ова ќе биде нов предизвик за оваа надежна генерација, која пред […]
07/04/2020

ФК Кул стартуваше со тренинзи и со генерацијата 2009 (ФОТО)

Фудбалската школа Кул започна со тренинзи и со генерацијата на играчи кои се родени 2009 година. После подолга пауза се враќаме на терените и очекуваме постепено […]
07/04/2020

(Фотогалерија) Повозрасните петлиња предводени од Цветковски под полна пареа го одработија вчерашниот тренинг

Генерацијата 2006 која во новата сезона ќе се натпреварува во регионалната-скопска лига за повозрасни петлиња, стартуваше со тренинзи и подготовки. Вчерашниот тренинг наместо на теренот на […]