Уредник ФК Кул

10/04/2020

Победнички започна денот, генерација 2012 на ФК КУЛ стигна до триумф во дуелот со Еуроспорт

Победнички го започнавме денешниот ден. Утрово на теренот „Арена Кул“ во населбата Кисела Вода, пријателски натпревар одиграа генерациите 2012 на ФК Кул и Еуроспорт. Подобри беа […]
10/04/2020

ФК КУЛ 2010 победнички против Работнички на контролен дуел кој се одигра во Градски Парк

ФК КУЛ генерација 2010 денес гостуваше кај тимот на ФК Работнички. На напреварот кој се одигра на нивниот терен во Градски Парк дојдовме до победа со […]
10/04/2020

(Фотогалерија) Одличен натпревар за женскиот тим на КУЛ, триумф против Фудбал Старс

Женскиот тим на ФК Кул го одигра првиот подготвителен натпревар. Гостин на нашиот тим беше екипата на Фудбал Старс од Кочани. Одличен дуел ни приредија и […]
10/03/2020

Победа за ЖФК КУЛ на пријателскиот натпревар против ЖФК Фудбал Старс

Вечерва на теренот „Арена Кул“ во населбата Кисела Вода, пријателски натпревар одиграа женските екипи на Кул и Фудбал Старс од Кочани. Одличен натпревар прикажаа и двете […]